قوانین و مقررات

هر وب سایتی برای فروش محصولاتش قوانین و مقرراتی دارد که می‌ارزه هم از این قوانین مستثنی نیست. به هر حال داشتن قوانین و مقررات مشخص و اطلاع کاربران از این اطلاعات می‌تواند از بروز مشکلات حقوقی در آینده پیشگیری کند. وب سایت Miarze هم ما قوانین و مقرراتی را در نظر گرفته‌ایم تا کاربرانمان زمان خرید دچار مشکل نشوند و داشتن اطلاعات کافی اقدام به خرید کنند.

قوانین و مقرارت سایت Miarze

کلیه اصول و رویه‏‌های می‌ارزه منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های می‌ارزه تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

۱. قوانین مربوط به ثبت و قبول سفارش مشتریان:

در فضای فروشگاه آنلاین ما داد و ستد و انجام معامله خرید و فروش طبق ماده 183 قانون مدنی صورت می‌گیرد. براساس این ماده قانون: «یک یا چند نفر در برابر یک یا چند نفر دیگر برای خرید و فروش تعهد دارد و این کار مورد رضایت آنهاست.»
در قرارداد ثبت و قبول سفارش نیز «داده پیام» نیز به عنوان معیار شناخته شده است و زمانی که معامله صورت می‌گیرد، یک شخص پیشنهاد خود را می‌دهد و دیگری آن را می‌پذیرد و سرانجام بین آن‌ها قرارداد خرید یا فروش منعقد می‌شود.
در واقع یکی از قوانین و مقررات ما به رضایت طرفین برای انجام معامله مرتبط است. پس وقتی کاربر سفارش خود را در فروشگاه می‌ارزه ثبت و نهایی می‌کند، یعنی بین او و ما قرارداد منعقد شده است و سپس وجه محصول از سمت مشتری پرداخت می‌شود.
اما باید توجه داشت که تا قبل از پرداخت وجه ملزم به خرید محصولات ما نخواهید بود و می‌توانید گزینه انتخاب شده را نیز لغو کنید. در اینجا باید قبل از اقدام به خرید و ثبت سفارش، شرایط سایت برای ارسال محصول و بازگشت کالا را مطالعه کنید. پرداخت وجه و ثبت سفارش به معنای اطلاع کامل شما از شرایط فروش و معامله وب سایت و موافقت با آنست.

 

۲. مقررات مربوط به خرید و پرداخت مطمئن

وقتی درخواست خود را ثبت می‌کنید، ما موظفیم تا در اسرع وقت، سفارشات را برای شما ارسال کنیم. اما یک نکته مهم دیگر به زمان دریافت سفارش از سوی شما مربوط می‌شود. قوانین و مقررات مربوط به تحویل و دریافت سفارشات عبارت است از:
- شما باید زمان تحویل بسته قبل از باز کردن، آن را با سفارش خود مطابقت دهید. در صورتی که با سفارش شما مغایرت دارد، می‌توانید از تحویل گرفتن آن خودداری کنید.
- بعد از دریافت بسته و باز کردن آن، اگر در محصول خریداری شده عیب یا نقصی وجود داشته باشد، می‌توانید آن را به فروشگاه می‌ارزه برگردانید. در این مورد ما نیز موظفیم کالای معیوب را با کالای سالم تعویض و دوباره برایتان ارسال کنیم.
- اگر بسته بندی محصول دچار ایراد باشد، باز هم این حق را دارید که آن را برگردانید. البته باید در حضور مامور ارسال کننده از سلامت ظاهری کالا و بسته‌بندی مطمئن شوید.
یکی از دلایل ما برای پرداخت امن شما در وب سایت Miarze، داشتن نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی است. همچنین داشتن قابلیت SSL برای سایت، این اطمینان را به شما می‌دهد که اطلاعات شما در نزد ما امانت می‌ماند و اجازه حضور شخص سوم به سایت را نمی‌دهیم.


۳. پشتیبانی در دسترس

پشتیبانی می ارزه در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ و در روز پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۴ پاسخگوی سوالات، درخواست و نظرات شما می باشد.

در صورتی که خرید شما با مشکل روبرو شود و یا قبل از ارسال سفارشات قصد تغییر محصول را داشته باشید، می‌توانید از طریق پشتیبانی با شماره 021 - 88471600 تماس بگیرید.

 

۴. فروشندگان می ارزه:

محصولات ارایه شده در وب‌سایت توسط فروشندگانی که با می ارزه همکاری می‌کنند به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین تامین میشود و به فروش میرسد.

-در صورتیکه فروشنده قادر به تامین سفارش خود نباشد، آن سفارش لغو شده و این مورد در عملکرد فروشندگان لحاظ خواهد شد، همچنین عدم تامین کالا از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می شود.

- در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی و یا عدم تامین کالاهای موجود در سایت می‌ارزه ، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای می‌ارزه محفوظ است. می‌ارزه در اسرع وقت وجوه دریافتی را طی 24 الی 72 ساعت کاری به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت می‌‎ارزه می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.​

 

۴. تعویض و مرجوعی کالا:

در راستای ایجاد سرویس‌‏های ارزش افزوده، می ارزه با همکاری کلیه تامین‏‌ کنندگان خود این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا 7 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول، می‏‌شود.
لازم به توجه است که ایرادهای اعلام شده توسط مشتری (در مواردی که مرجوعی سلیقه ای نیست)، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش می ارزه کنترل و بررسی می‏‌شود در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس بازگشت وجه می‏‌شود. در غیر اینصورت در صورت تمایل مشتری کالا برای مشتری دوباره ارسال خواهد شد.
آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل برطبق رویه ها در لحظه تحویل به مشتری و یا 24 ساعت پس از آن تحویل کالا اعلام گردد. درغیر این صورت جهت تایید درخواست مرجوعی نیاز به ارسال مستندات شفاف می باشد.
برای تسریع در استفاده از سرویس مرجوعی و تعویض 7 روزه می‌ارزه، دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته‌بندی و در شرایط اولیه باشد، لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.
در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در می‌ارزه به اتمام برسد، و می‌ارزه امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید.